Dojacie zariadenie- pre welfare zvieraťa, potešenie a vyšší zisk
Ručná vákuová pumpa na dojenie mlieka a odsávanie mledziva
WALDOS vám prináša overenú dojaciu technológiu a techniku pre ručné dojenie, ktorá je vhodná najmä pre malé a stredné farmy, jednotlivcov a chovateľov. Je vhodná aj pre veľké farmy pre kvalitný odber najlepšieho kolostra a pri liečbe ochorení vemena.
Pozrite sa, ako rýchlo a jednoducho sa skladá.
Aké sú jej výhody a ako ju používať?
Nízka hmotnosť len 1.15 kg, dojenie a odsávanie je priamo do zbernej fľaše –všetko len v jednej ruke.
Všetky prvky púmp či setov sú prispôsobené veľkosti daného druhu zvieraťa– ovce, kozy, kravy, kone.
Variabilný rozmer násadcov a dielov podľa veľkosti a stavu ceckov/strukov.
Okrem ručnej pumpy dodávame s ňou aj rôzne príslušenstvo v setoch.
Ideálny pomocník pri liečbe mastitíd a poranení vemena.
Jednoduché a praktické ovládanie, zdravotne nezávadný plast.
Patentované výrobky
Naše výrobky sú riadne registrované a chránené patentom resp. registračnou známkou a pred schválením museli splniť a spĺňajú všetky prísne normy a predpisy po stránke zdravotnej a chovateľskej bezpečnosti a nezávadnosti pri správnom doporučenom používaní.
Čím sú naše patentované dojacie pumpy výnimočné?
Ručné pumpy jemné k vemenu a súcitné k zvieraťu
Naše ručné vákuové pumpy na odber mlieka a mledziva (kolostra) dbajú hlavne na pohodlie zvieraťa – welfare, na zjednodušenie práce pri dojení pre chovateľa. ale aj na zvýšenú ekonomickosť odberu u oviec, kôz, kravičiek a kobýl.
Riešenie ťažkostí po pôrode, kolostrum a vaše zdravie
Neoceniteľné a len ťažko nahraditeľné pri rôznych popôrodných stavoch, keď vemienko býva bolestivé, koža napnutá, pri odmietaní kojenia novorodenca, pre deformity papuľky a anomálie vemena a strukov, malé cecky, ale aj pre ľudí s rôznymi zdravotnými problémami rúk, kĺbov či pokožky.
Aby chovateľ mohol prežiť a existovať, musí sa správať ziskovo. T.z. dojiť len holými rukami už nestačí alebo nie je možné z hygienického hľadiska, námahy, pre ochranu zvieraťa a z časového hľadiska. Ručné mechanické dojenie je dokonca jemnejšie, než dojenie prstami a dlaňou.
Naše ručné vákuové pumpy majú 3 hlavné výhody. Sú nimi zjednodušenie odberu mlieka či mledziva pre vás, vyššia bezpečnosť a pohodlie pre zviera a taktiež ziskovosť. Viac vysvetlíme nižšie.
Naše najbezpečnejšie a najúčinnejšie ručné vákuové pumpy sú ovládané originálnym spúšťacím mechanizmom, ideálne na dojenie i odsávanie mledziva u oviec, kôz, kravičiek a koní. Zvládnu ho ovládať aj deti.
Pri správnom používaní ručných vákuových dojacích setov od WALDOS (Udderlyez®) má chovateľ garanciu lepších ekonomických a hospodárskych a chovateľských výsledkov a príjmov farmára/chovateľa zo zvierat v jeho chove.
HACCP – správnym používaním ručného vákuového dojacieho setu/zariadenia značne znížite riziko výskytu tzv. kritických kontrolných bodov („critical control points“) pri získavaní a v prvovýrobe mlieka.
Spôsob odberu našimi vákuovými setmi zabezpečuje welfare matky i mláďat v citlivom čase po pôrode, popôrodných stavoch, pohodlný a okamžitý prístup ku kolostru rodičky.
Žiaden stres pri dojení
Matky ani mláďatá nie sú vystavované fyzickej a psychickej nepohode pri dojení i pri zabezpečení prvého kontaktu s mledzivom, ktoré je pre život mláďaťa nevyhnutné.
Mláďatá netrpia smädom a hladom
Používaním ručných vákuových dojacích setov od WALDOS majú narodené mláďatá a chovateľ istotu okamžitého a pohodlného zabezpečenia potrebného množstva a dostatku primeranej výživy.
Pohodlie pre zviera aj pre vás
Kozmetický aspekt– môžete dojiť aj s manikúrou :-), ruky sa nezoderú, nechty nezašpinia. Zdravotný aspekt– ak máte bolesti kĺbov na rukách, slabosti rúk, artritídy, poranenia rúk, dlaní, prstov, mozole. Fyzická únava a bolesť rúk sa extrémne znížia.
Určite kvôli výraznému zníženiu hygienických, sanitárnych i zdravotných rizík. Pri dojení ručným vákuovým dojacím setom pri dodržiavaní zásad dezinfekcie a údržby získate pre zviera aj seba pohodlnejší a hygienickejší spôsob odberu mlieka či mledziva než pri dojení klasickým spôsobom len prstami a dlaňami. Zároveň vylúčite a zabránite alebo extrémne znížite možnosť prenosu infekcie z vemena zvieraťa na človeka a naopak z rúk človeka na vemeno a zviera (infekčná papilomatóza vemena-„bradavice“, hnisavé a mokvajúce rany, pľuzgiere a pod.). Nie len pre matku a mláďa, ale aj seba a prostredie maštale. To má priamy súvis s kvalitou a zdravotnou bezpečnosťou mlieka pre jeho ďalšie spracovanie a predaj produktov chovateľa/farmára alebo pre externých odberateľov a spracovateľov.
Pre získavanie mlieka umožňujú naše sety produktov ústretový individuálny a ohľaduplný prístup k dojnici, čo má za následok lepšiu kondíciu vemena, lepšie a ľahšie spúšťanie mlieka do vemena i z vemena, a je neoceniteľný pre niekoho, kto nemá s ručným dojením príliš skúsenosti.
Sme certifikovaní poradcovia pre poľnohospodárstvo a potraviny
Až do výšky 3.000 EUR poskytujeme poradenstvo BEZPLATNEvšetkým chovateľom/farmárom. Neváhajte sa nás pýtať.Zistiť viac
Časté otázky & odpovede
Ako dlho trvá nadojenie litrovej fľaše?
Závisí to od druhu zvieraťa, ale približne 3 až 7 minút. Akonáhle si zvyknete na dojičku a zviera tiež, bude sa to zrýchľovať.
Prečo by som mal začať s najmenšou fľaškou v balení?
Čím menšia fľaška, tým menší podtlak a ľahšie dojenie. Pozrite si naše návody a videá, kde sa dozviete viac.
Prečo sú pre každý druh zvieraťa iné pumpy?
Vákuové odsávačky boli rovnaké pre všetky zvieratá. Po osemnástich rokoch na svetovom trhu sme však zistili, že z dôvodu rôznych veľkostí cumlíkov a požiadaviek na fľaše, pre každý druh sme potrebovali pripraviť zvlášť súpravu podľa požiadaviek daného plemena, pokiaľ ide o veľkosť fľaše a pod. Prišlo to teda ako výsledok našej vlastnej skúsenosti a počúvania chovateľov a majiteľov, ktorí sa podieľali na dojení rôznych zvierat.
V čom tkvie ekonomická výhodnosť vašich odsávačiek na mlieko a kolostrum?
V časovej nenáročnosti používania, spratnosti, fyzickej úspornosti pre dojiteľa a príjemnosti pre zviera, t.z. časové a objemové úspory = finančné efekt.
Mám ťažkú artritídu, budem schopný pracovať s odbernou pumpou?
Párkrát zapumpujte a akonáhle mlieko začne tiecť, prestaňte odsávať. Keď sa spomalí, dajte ešte 2-4 pumpy, aby sa opäť zdvihol podtlak. Nemusíte pokračovať v pumpovaní alebo zatvorte ventil v cumlíku. Máme ľudí so všetkými druhmi chorôb, ktorí používajú naše produkty roky.
Koľko rôznych setov na dojenie máte a aké sú objemy nádob?
Momentálne máme sety pre kravy, kozy, ovce, kone a špeciálne aj pre ťavy. Fľaše sú dodávané v litroch, pollitroch a i.